ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΘΕΜΑ «MOLLI AB ARTE: ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΕΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ  ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΜΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟΜΙΜΟ»

Friday 02 Ιουνίου 2023
Ημερίδα και Εργαστήριο με θέμα «molli ab arte: ερμηνευτικές και επιτελεστικές προτάσεις  για τον αρχαίο μίμο και τον παντόμιμο»

Το ΠΜΣ «Κλασική Φιλολογία - Δέξιππος» του Τμήματος Φιλολογίας (ΕΚΠΑ) σε συνεργασία με το ΠΜΣ «Το αρχαίο ελληνικό θέατρο και η πρόσληψή του» του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών (Πανεπιστήμιο Πατρών) διοργανώνει Ημερίδα και Εργαστήριο με θέμα molli ab arte: ερμηνευτικές και επιτελεστικές προτάσεις  για τον αρχαίο μίμο και τον παντόμιμο, την Παρασκευή 2 Ιουνίου 2023, ώρα 9.30-14.00, στην αίθουσα 209 και στην αίθουσα εκμαγείων της Φιλοσοφικής Σχολής.

Δείτε την Αφίσα, το Πρόγραμμα της Ημερίδας και το Σημείωμα του παντομιμικού δρωμένου.