ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗΣ ΑΙΓΙΔΑΣ

Monday 06 Φεβρουαρίου 2023

Το Σάββατο 04/02/2023 στο μικρό αμφιθέατρο του Μαρασλείου, υλοποιήθηκε η εκδήλωση παραχώρησης αιγίδας της μαθητικής ομάδας ρομποτικής LOS JAPES υπό το Εργαστήριο Διδακτικής & Επιστημολογίας Φυσικών Επιστημών, με Διευθυντή τον Πρόεδρο του Τμήματος, Καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Σκορδούλη και το Εργαστήριο Πληροφορικής με Διευθυντή τον Επίκ. Καθηγητή κ. Γεώργιο Κουτρομάνο. Στην εκδήλωση συμμετείχε μεγάλος αριθμός προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης, υποψήφιοι διδάκτορες και εκπαιδευτικοί, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν και να αλληλεπιδράσουν με τους μαθητές που θα συμμετάσχουν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής FLL (FIRST LEGO LEAGUE) Challenge.