ΕΡΩΣ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΣ .... ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ: ΜΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ EΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ & TΕΧΝΗΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ

Tuesday 14 Φεβρουαρίου 2023
ΕΡΩΣ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΣ .... ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ: μια φιλοσοφική καλλιτεχνική δράση του Eργαστηρίου Φιλοσοφίας & Tέχνης του Τμήματος Φιλοσοφίας

ΕΡΩΣ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΣ .... ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

Aνοιχτή για το κοινό δοκιμή της φιλοσοφικής καλλιτεχνικής δράσης του Eργαστηρίου Φιλοσοφίας & Tέχνης του Τμήματος Φιλοσοφίας της ΦΛΣ του ΕΚΠΑ (phil.art.lab) με θέμα «Έρως διαχρονικός - Μικρά σπίτια με έναν κίονα», με έμπνευση τόσο από την αρχαία γραμματεία όσο και από την διαχρονικότητα της ελληνικής πολιτιστικής κληρονομιάς. Συμπράττουν ερευνητές, μέλη του εργαστηρίου, καλλιτέχνες και φοιτητές της Σχολής. Περιλαμβάνει ομιλίες, βιωματικό εργαστήριο χορού και δράματος, θεατρικό αναλόγιο, χορευτικά δρώμενα. Επιμελήτρια της εκδήλωσης η Επ. Καθηγήτρια του Τμήματος Φιλοσοφίας της ΦΛΣ του ΕΚΠΑ κα Άννα Λάζου.

Η δράση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου, ώρα 15:00, μπροστά από την αίθουσα 210 (2ος όροφος) ΦΛΣ.